23.02.2018 - Ипотека фатирын үзеңнеке итеп буламы?

Социаль ипотека буенча фатир алдык. Шуны үз милкебез итеп рәсмиләштермәкче идек. Моның өчен нишләргә?

Зилия

– Иң элек “Строим будущее” кооперативында фатирга пай кертеме турында ике данә белешмә алыгыз. Аннан соң үзегез яшәгән районның күп­вазифалы үзә­генә мөрә­җә­гать итегез. Фатирны теркәү өчен гариза, өлеш­кә керүче һәр гаилә әгъ­засы исеменнән 2 шәр мең сум дәүләт пошлинасы тү­лә­гәнгә квитанция, һәр ке­шенең паспорты, балаларыгыз балигълык яше­нә җитмәгән икән, аларның туу турындагы таныклыгы, пай кертеме турындагы ике данә белешмә, социаль ипотека килешүе һәм аның күчер­мә­се кулыгызда булсын. Әгәр сез пай кертемен тү­ләмәгән булсагыз, заем ки­лешүе һәм аның күчер­мәсе, ипотеканы дәүләт тер­кәвенә алуны сорап Росреестрга гариза кирәк булачак. Фатирга хокукны йорт төзе­леп бетеп кулланышка тапшырылгач һәм кадастр исә­бенә куелгач кына алып була.

Ватаным Татарстан, 23 февраля 2018 г.

Последнее обновление: 25 июля 2018 г., 12:37